نتایج جستجو برای عبارت :

خوشآمد

آیا تا بحال به این فکر کرده‌ایم که قانونی که تصویب می‌کنیم یا حرفی که می‌زنیم یا تمجیدی که می‌کنیم چقدر «واقعی» و «تعمیم‌پذیر» است؟ و چقدر ناظر به «موقعیت» و «دیگری»؟
به عنوان مثال ممکن است جمعی باشیم که برای نظم آن جمع قانونی وضع می‌کنیم و و برای دوام آن جمع هر وقت هم خواستیم تبصره به آن اضافه می‌کنیم و هر وقت هم «صلاح» دیدیم تغییرش می‌دهیم... اسممان را هم می‌گذاریم قانون‌پذیر! منتهی آن قانونی که خوشامد ماست! یا در یک موقعیتی که با فرد
نگاهت را از چنگال کابوس های دهشتناک بستان و به آغوش صبح بسپار. بی تردید چشم روشنی صبح، تحقق رویایی زیباست. اکنون غمزه بهار میهمان چشمان خریدار توست. با مهر با لبخند به شکوفه ها و شقایق، عندلیب و پرستو، به بهار خوشآمد بگو. با رقص قبای سبز بهار در نسیم برقص. با آواز چوپان در چمنزار، سرود زندگی را زمزمه کن. عطر زنبق ها و بابونه های وحشی را بغل بزن و فصل نو را به خانه دلت دعوت کن. جانا! خورشید همچنان از پشت پرچین تاریکی طلوع می کند. هیاهوی گنجشک ها هم
این ایّام مصادف است با کتاب و نمایشگاه کتاب و بازدید از غرفه ها و دست آخر خرید کتاب. به یُمن این ایام شعرِ عباس یمینی شریف را با هم زمزمه می کنیم و در صورت خوشآمد، به چند سوال بعد از آن نیز پاسخ دهید؛ سپاس..
من یار مهربانم
دانا و خوش بیانم
گویم سخن فراوان
با آنکه بی زبانم
پندت دهم فراوان
من یار پند دانم
من دوستی هنرمند
با سود و بی زیانم
از من مباش غافل
من یار مهربانم
1-مختصات یه کتاب خوب،چیست؟
2- در انتخابِ کتاب، به چه نکاتی توجه می کنید؟
3- چه کتاب
آیا مردگان همدیگر را میبینند؟

دیدار ارواح در عالم برزخ

واقعیت
این است که آگاهی ما از عالم پس از مرگ و برزخ بسیار محدود و نا چیز است و
این مقدار آکاهی از آن عالم نیز به برکت قرآن و اخبار معصومین برای ما حا
صل شده است. درباره دیدار ارواح پس از مرگ روایات بسیاری آمده که در این
بخش از بیتوته آورده‌ایم.
دنیای پس از مرگ
طبق آنچه از قرآن و سنت استفاده می‌شود،
انسان در فاصله میان مرگ و رستاخیز عمومی یک زندگانی محدود و موقتی دارد که
مگر کسی باورش می شد روزی راه کربلا باز شود؟ مثل خواب می ماند و یک رویا بود این که کسی ساکش را ببندد و روی کولش بیندازد و عطر و گلابی بزند و برود زیارت کربلای معلا.
یک پیرمردی بود در هیات که میگفتند در جوانی اش یعنی سالهای قبل از پیروزی انقلاب، به سفر کربلا و نجف رفته. مداح می خواست حالی به مجلس بدهد اسم او را صدا می زد و شاهدی می آورد بر اینکه ایوان طلای نجف صفایی دارد و ...
وصیت نامه های شهدا مملو بود از حسرت بازگشایی راه کربلا و زیارت ضریح شش گوش
این هفته پست انیمه ای نذاشتم(گذاشتم؟ نمیدونم) برای همین گفتم بیام یه تیکه نابیو بگم از ژاپن. چون بالاخره اوتاکو ها ژاپن رو بهشت برین میبینن ناخودآگاه و این یه قانون نا نوشته است که شده یه بارم دوست دارن برن تو هوای ژاپن نفس بکشن و منتظر مترو بمونن و توی قطار له بشن :)
منبع این حرفای من، کتاب سفرنامه یرادران امیدواره که دو تا برادر جهانگرد بودن نزدیکای سال 1310 بدنیا اومدن. یعنی چند سال بعد از جنگ جهانی دوم و احتمالا دوران پهلوی و رضا شاه بود.(مطم

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها